stereolitografická polymerizovaná fotofolie – ÚEZ

Tak tu, podle mého skromného názoru, máme nejspíše další snahu o klamání spotřebitele. Cituji co jsem zachytil na Google Plus:

„Hledáte řešení jak ušetřit za elektřinu?Ceny elektřiny se neustále zvyšují a Vás to trápí?

Proč ještě platíte za el.energii,když ji můžete mít zcela ZADARMO??

Získejte čistou přírodní energii a nezávislost na dodavatelích z jádra a uhlí..!!!

VYRÁBĚJTE SI SVOU VLASTNÍ ELETŘINU DOMA.

Máme pro Vás řešení jak ušetřit 80-100% Vašich výdajů za el.energii díky stereolitografické polymerizované fotofolii ( ÚEZ ).2 m čtvereční této folie.která se dá nainstalovat třeba na balkon dokáže pokrýt Vaši denni spotřebu el.energie.

K technologii dodáváme ZDARMA klimatizační jednotku,která v létě chladí a v zime topí.

Technologie využívá pro výrobu el.energie denní světlo kterého se nám dostává cca 3800 hodin ročně v konkurenci se sol.panelv generujeme el.proud každý den od úsvitu do soumraku a to za každého počasí.!!! Naše technologie je 15x !!!! vykonejší než zastaralé solární panely.

Vhodné pro byty,RD,chaty pro malé i střední firmy na dovolenou,prostě tam kde potřebujete energii.

Skladná,nenáročná na instalaci a téméř bezúdržbová Hi-technologie.

Nabízím Vám možnost

MÍT ELEKTŘINU KDYKOLIV, PRO KOHOKOLIV A ZDARMA .NEMUSETZA NI UŽ NIKDY PLATIT NEBO HLEDAT

LEVNĚJŠÍHO dodavatele energií,vyvarovat se black-outu a vyrobit si kolik zrovna potřebujete.

Cena – 48,000 kč pro zatížení max.2 000 W – 85,000 kč pro zatížení max.4 000 W -105,000 kč pro zatížení max.6 000 W * výpočet zatížení = průměrná denní/měsíční spotřeba daného odběrného místa.

Návratnost investice cca 3-4 roky a po zbytek života máte zajištěnou elektřinu ZDARMA..!!!

V případě Vašeho zájmu,jsem ochotný se s Vámi podělit o další informace a získat unikátní technologii.“

konec citace

Osobně si myslím, že je to pokus klamat spotřebitele ve stádiu přípravy.

Co bych tomu panu Burešovi asi napsal:
1. snažíte se vzbudit zdání, že neprodáváte fotovoltaiku ale něco převratného co používá jak říkáte „fotony světla“. Doporučím vám, aby jste si zjistil, za co dostal A.Einstein nobelovu cenu.  Rozhodně ty vaše zázračné panely jsou nejspíše amorfní křemíková technologie, která umí z běžného rozptýleného světla získat víc než mono a poly Si technologie. Tedy při přímém slunečním osvětlení máte účinnost horší než ty mono/poly Si panely.
2. nezveřejňujete fotografie, ani další potřebné parametry vašeho produktu.
3. snažíte se tvrdit že klasické fotovoltaické panely nevyrábí elektřinu ve dne za každého počasí. To je lež.
4. argumentuje nesmyslnými spojeními „Hi-technologie“
5. pokud váš panel o rozměru 2 m2 má při přímém ideálním osvitu výkon 100Wp tak za den vyrobí ideálně 1.5kWh energie. To bude té vaší klimatizaci co topí stačit cca na1.5hodiny provozu.. Zbytek elektřiny tedy cca 95% kupujete od toho vašeho ČEZu ;). Pokud ten den nebude svítit přímé slunce, tak nevyrobíte elektřinu ani na 5 minut provozu.
6. nemáte vůbec ponětí co je to W,Wp,kW,kWh. Netušíte nic o principu fotovoltaického efektu, jednáte směšně, neumíte argumentovat, nemáte vžité základní logické postupy při hledání řešení.
7. Pokud si budu chtít sestavit zařízení podobných vlastností jako nabízíte, tak si pořídím:
2x tento 100W panel za 9000,-
http://www.ebay.com/itm/100W-PV-flexible-solar-panel-lightweight-for-camper-RV-boat-motor-home-yacht-/271837428932?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f4ac5fcc4 1x off-grid 230 invertor 12V/230V s čistou sinusoidou za 7500:
http://www.ebay.com/itm/Pure-Sine-Wave-Inverter-12-24-48V-TO-120V-300w-500w-800w-1000w-1500w-2000w-2500w-/201261150760?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2edc197228 1x sadu značkových PB Aku pro solární panely. cca 7000,-
nějakou levnou klimu co umí i topit cca za 5000,-
A jsem na cca 29000,  A to bych to nejspíš ještě celé koupil při troše snahy o 5000, levněji.
A bez vašich bullshit keců.

Shrnutí: Návratnost této investice je v nekonečnu. I při ideálních podmínkách ročně získáte elektřinu za cca 1000kč. Pokud tedy nevyměním ani jedinou komponentu, tak se návratonost protáhne na cca 50let. Což je životnost udávaná vašeho zařízení. Bohužel akumulátory musíte min jednou za 5-6let vyměnit takže se to nezaplatí nikdy! Tak bacha nenaleťte!

 

66 komentářů

Jakub Švandrlík

12:08

 

to musí být fakt super byznys, když máte takovej budget na reklamu

Marek Barborik

12:17

 

Další podvod na lidi

Petr Stehlík

12:25

 

Mám denní spotřebu 8 kWh. Chci vidět 2 metry polymerizované fotofolie, co to za těch pár hodin, co svítí Slunce na balkon, vyrobí.

David Švorc

12:48

 

To chci!

Jan Bureš

13:01

 

 

+Marek Barborik proč myslíte?

Jan Bureš

13:03

 

 

+Petr Stehlík 2 m2 jsou pro 2 KW.pro 8 Kw je zapotřebí 8 m2 folie.I to jsme schopni dodat.I když by mne zajímalo co máte doma za spotřebiče co vám sežerou 8Kw.Nepletete si to s max.příkonem?

Jan Bureš

13:04

 

 

+David Švorc Davide,napište mi váš email,zašlu více.Díky

Petr Stehlík

13:06

 

 

Tak počkat, v tom „inzerátu“ píšete, že 2 metry folie pokryjí mou denní spotřebu. 8 metrů se mi nevejde na balkon, ten má jen necelých 5 metrů. Jestliže je vaše technologie 15x účinnější než staré panely, které uměly 1000Wp na metr, tak by snad dva metry přece jen stačily? Nebo jak to vlastně počítáte, když nevíte, na kterou světovou stranu mám orientovaný balkon?

Jan Bureš

13:09

 

 

Jakube možná vás to překvapí,ale on to bysnys je a velice slušný.To že nereklamujeme v TV apod.má své důvody.Jinak by to zařízení bylo o jiných penězích.Což nechceme.

Petr Stehlík

13:16

 

 

+Jan Bureš pošlete mi prosím veškeré informace na tochci@zln.cz protože to taky chci!

Marek Barborik

13:23

 

+Jan Bureš Protože by za ten vynález byla udělena nobelovka.

Jan Bureš

13:24

 

+Petr Stehlík pošlu.zajímavý email 🙂

Jiří Pavlíček

13:28

 

 

Tuším, ze Slunce na Zem dopadá 1 kW na 1m2 (ale nevzpomínám si za jaký čas). Také má ta energie různé formy – teplo/světlo. A s jakou účinností ji dokážeme přeměnit na elektrickou energii? Viz např. nízká účinnost solárních elektráren.

Petr Stehlík

13:34

 

Solární panely mají účinnost kolem 10 % (+- 5 %). Tahle folie má 15x vyšší účinnost, tedy kolem 150 %. S tím už se dá ledacos vytěžit i v našich zeměpisných šířkách!
A mimochodem, 1 kW není za žádný čas.

Jiří Pavlíček

13:39

 

+Petr Stehlík Hahaha, to chcete říct, že je to perpetum mobile? 😉

Petr Stehlík

13:42

 

Nevím, jak to funguje, pořád čekám na email s informacemi. Možná musím přemluvit sousedku, aby na svůj balkon dala obrovské zrcadlo a odrážela její Slunce na můj balkon – tak bych dosáhl teoreticky až 2000Wp, takže by pak 150 % bylo možné i bez perpetua?

Jaroslav V.

13:47

 

taky to chci, kde se to dá koupit ?

Jan Bureš

14:02

 

 

prosím vás 🙂 není to žádné perpetum mobile ani žádný podvod.Jen nová Hi-technologie,která vám umožní pokud nejste hloupí vyrábět si svou vlastní el.energii.Pokud chcete řešit kolik energie dává slunce na m2 apod.nemohu sloužit nejsem fyzik.Pokud chcete spekulovat prosím…pokud máte vážný zájem o relevantní informace jsem k dispozici na rsvuh@centrum.cz pěkný den

Petr Stehlík

14:07

 

Dostal jsem email s podrobnostmi. Snažím se to celé pochopit. Je to docela obtížné, protože v informačních materiálech prodejci poměrně laxně přistupují k zásadnímu rozdílu mezi výkonem a energií (W vs Wh).

Petr Stehlík

14:08

 

+Jan Bureš životnost folie je údajně 50 let – jaká je životnost baterií a co se děje po jejich smrti – kolik stojí repase či výměna za nové?

Jakub Švandrlík

14:11

 

+Jan Bureš dobry den, nerad bych Vam kecal do marketingu, ale s temito technickymi znalostmi to zkuste spis na mimibazaru, ne na foru, kam chodi lide znali dane problematiky

Jakub Švandrlík

14:12

 

 

+Petr Stehlík jake baterie?

Petr Stehlík

14:18

 

No v těch 48 tisících je kromě folie hlavně velká jednotka plná baterií, do kterých se ukládá energie, to je logické. Přece se nebudete dívat na telku a nebo dělat na PC jen když je obloha bez mráčku.

Z toho plyne, že ta tajemná folie stojí tak pět set korun, zbytek padne na tu skříň plnou elektroniky a baterií. +Jan Bureš rád bych pro začátek koupil jen tu samotnou folii, elektroniku si rád ubastlím sám a nějaké baterie doma taky najdu. Je to možné?

Jinak se mi moc nelíbí, že s.r.o. má sídlo v Praze, závazné objednávky přijímá na adresu v Přerově, komunikuje se výhradně emailem a platí se předem, aniž bych mohl tu věc vůbec vidět fungovat. To je opravdu opak serióznosti. Plus to vyhrožování exekutorem, pokud nezaplatím, to už je docela vrchol.

Petr Stehlík

14:23

 

 

Do zítřka platí sleva 20 % – to musím mít! Za 38 tisíc klimatizaci, zdroj elektrické energie a tepla(?), 2000 W baterií (zas nevíme, kolik Wh), to je prostě bomba!
http://www.rsv-projekt.cz/pasivni-byt/
Jo a folie je asi skutečně na prodej samostatně, dokonce na fajnovém URL „Klub baronů“: http://www.rsv-projekt.cz/energie/klub-baronu/

Jakub Švandrlík

14:28

 

 

bych chtěl spíš střídač než baterii

Petr Stehlík

14:35

 

Šak to je všechno v ceně. Je to bomba věc, zapojí se to před jističe a běží na to celý byt nebo dům – a dokonce se to po vybití baterií v noci samo přepne zpět na síť. Za tu cenu nekup to. A ještě klima zdarma.

Jaroslav V.

14:35

 

tak já myslím, že už je čas toho blba vykopat z tohohle fóra

Petr Stehlík

14:37

 

Už znám i postup uskutečnění objednávky a musím to celé obdivovat. Zaplatit předem a pak čekat 4 týdny, jestli opravdu něco přijde nebo ne, to je tak napínavé! 🙂

Jan Bureš

14:56
No vidím,že jste všichni odborníci.
1, 10% výkonu panelů?ano možná při optimálních podmínkách jako je sklon panelů,úhel dopadu slunečních paprsků a hlavně 100% čistá obloha.
My vyrábíme díky fotonům světla.Takže nám stačí jen ten zdroj.V praxi to znamená že generujeme proud i ze žárovky.
2,nikdo vám exekutorem nevyhrožuje,nemluvte nesmysly.
3,ANo dodávka je po zaplacení cca do 1 měsíce.Je to výroba na zakázku,tak čemu se divíte.
4,folie je samostatně neprodejná.

a jak jsem vám psal v emailu Petr Stehlík..tak jsem řekl,že pokud budete potřebovat více info rád vysvětlím.Není třeba hned hanit a pomlouvat jenom proto,že si o ty informace neumíte říct.

Pokud si myslíte ,že tu folii seženete za 500,- a samostatně někde v shopu,tak se velice pletete.Jsme jediným výhradním výrobcem.
Vlasně vám držím palce.

Nebudu vás přesvědčovat,je mi to fuk.Chtěl jsem jenom pomoci.Opravdu jsem si myslel že na tomto foru jsou lidi.kteří vědí jak je drahý ČEZ,co znamená Black-out a jak se dá vyrobit energie levněji.

Petr Stehlík

15:01

 

 

+Jan Bureš jen upřesním: folie je na prodej samostatně – volal jsem přímo do tajemné firmy DA a DB (půjčovna aut a půjčovna bytů). Folii si prý kupují lidé, které omrzelo investovat na burze do nejistých akcií – raději si koupí patnáct tisíc těchto super gelových folií jako investici do budoucnosti (přičemž ignorují, že cena každé novinky v čase prudce klesá). Jeden kus mi prodat nechtěli, protože prý stojí 35 tisíc korun, zatímco celé zařízení s klimatizací zdarma a dvěma foliemi stojí 38 tisíc. Z toho plyne, že cena samotného zařízení je zhruba mínus 42 tisíc korun, takže je jeho prodej vlastně hrubě ztrátový. A proto se asi prodává tím tajemným způsobem, jaký jsem naznačil výše.
Vyhrožování exekutorem jsem si nevymyslel, jen jsem citoval z objednávky: „Objednavatel souhlasí s tím, že v případě odstoupení od této objednávky nebo v případě, že neuhradí kupní cenu za ÚEZ zařízení, vyplatí
poskytovateli do pěti pracovních dnů smluvní pokutu ve výši 5.000,- Kč/185 EUR.
v Za každý den v prodlení za neuhrazení této smluvní pokuty se stanovuje paušální úrok ve výši 0,5%.
v Nedojde-li ze strany objednavatele k vyrovnání tohoto dluhu do třiceti dnů, poskytovatel předá, případně prodá, tuto pohledávku třetí straně
k mimosoudnímu nebo soudnímu řešení.“

Jaroslav V.

15:02

 

 

+Jan Bureš máte to někde namontováno ? chci to vidět v chodu

Jan Bureš

15:08

 

 

Jeden kus mi prodat nechtěli….vždyť říkám,že je neprodejná samostatně.Bože kam jsem se to zase dostal.Chraň nás od zlého.To snad není pravda co je to tu za lidi.Pokud jste byl na našich stránkách měl jste se taky podívat na tech.list a prohlášení o shodě.Máme všechny potřebné dokumenty povolení.Ale to nemá smysl .Tady jsem udělal velký přešlap.A znova.NIKDO nikomu exekutorem nevyhrožuje.Lžete.pěkný den

Petr Stehlík

15:10

 

Abych to nějak uzavřel: je určitě fajn jako první a jediní na světě vymyslet speciální folii, která nepotřebuje Slunce, ale stačí jí fotony a navíc má životnost 50 let. Mám radost, že jsou Češi zase jednou v něčem na špici. Jen je velká chyba ji tímto způsobem inzerovat a prodávat, protože je to méně důvěryhodné než celodenní zájezd do Podyjí spojení s chutným obědem a nabídkou povlečení a hrnců. A k té údajné patnáctinásobné účinnosti: ta folie má ve skutečnosti výkon 100 W/m^2, čili prakticky stejnou účinnost přeměny světelné energie na elektrickou jako mají dnešní solární panely. Celková cena je bezesporu lákavá, vždyť proto jsem tomu taky věnoval dvě hodiny svého života, ale výsledek je, že to nekoupím, protože zaplatit dopředu nic nehodlám. Až bude v Přerově normálně kancelář, kde budou mít jeden dva kusy vystavené a já si to prohlédnu a hlavně si přečtu něco o záruce, tak si tam zajedu a zaplatím pěkně z ruky do ruky. Do té doby nazdar!

Jan Bureš

15:12

 

 

+Petr Stehlík tomu říkám závěr.a slovo chlapa.Beru vás za slovo.

Jan Bureš

15:14

 

 

+Jaroslav V. a co kdybych ti to přijel hodit na hlavu?HA?Nemám ti to raději i koupit?A turecký med by jsi nechtěl?OSLE?

Jakub Švandrlík

15:16

 

 

+Jan Bureš to už je fakt demence – umět ukázat referenci, je (kromě slušného chování, které taky nemáš) absolutní základ jakéhokoli byznysu. Kdyby tvůj příspěvek byl adresovaný mě a ne +Jaroslav V. , tak už bys mi skoro stál za  návštěvu

Petr Stehlík

15:16

 

 

+Jan Bureš vy mě můžete brát za slovo, až se omluvíte za nařčení ze lži. Citoval jsem z objednávkového formuláře, kde stojí, že „dojde k předání pohledávky k mimosoudnímu vyrovnání“. Tohle, plus známá exekutorská mafie právě z Přerova, se nedá považovat za nic jiného než vyhrožování, že od podepsané smlouvy nelze bez mastné pokuty odstoupit.

Jan Bureš

15:20

 

 

+Petr Stehlík 15x výkonnější jsme .o tom není pochyb.Matematika je jasná.Spočítejte si kolik máte jasné oblohy za rok a kolik ve skutečnosti ty panely za rok vyrobí.My generujeme proud každý boží den od úsvitu do soumraku.V tom je ten podstatný rozdíl

Marek Barborik

15:23

 

 

Pro všechny: zadejte si do vašeho vyhledávače výraz „polymerizovaná fotofolie“ a kochejte se tou „hromadou“ odkazů na tuto „Hi-tech“

Jan Bureš

15:31

 

 

+Marek Barborik Ty jsi asi nepochopil,že je to úplně nová věc,že.No nic,běž chytat komety

Jan Bureš

15:33

 

 

+Petr Stehlík ach jo.typické české myšlení.že někdo bydlí v Přerově ,znamená,že je mafián a exekutor.Mimosoudní NENÍ exekutor.Kde jste našel objednávkový formulář?Na stránkach není.Nechápu.Omlouvat se tudíž nebudu

Petr Stehlík

15:43

 

+Jan Bureš stránky byly v mezičase upraveny, zmizel odstavec o 20% slevě platné do zítřka. Součástí toho odstavce byl odkaz na „Slevový formulář 20- sleva na UEZ.pdf“.

Pokud dochází k editaci stránek tak, aby se maskovaly věci, na které jsem poukázal, nemám nejmenší zájem o tomto skvělém vynálezu ještě něco slyšet.

Jan Bureš

15:48

 

+Petr Stehlík s tím nemám nic společného.nejsem správce a sleva byla jen do zítra.

Odstoupení od závazné objednávky
v Objednavatel souhlasí s tím, že v případě odstoupení od této objednávky nebo v případě, že neuhradí kupní cenu za ÚEZ zařízení, vyplatí poskytovateli do pěti pracovních dnů smluvní pokutu ve výši 5.000,- Kč/185 EUR.
v Za každý den v prodlení za neuhrazení této smluvní pokuty se stanovuje paušální úrok ve výši 0,5%.
v Nedojde-li ze strany objednavatele k vyrovnání tohoto dluhu do třiceti dnů, poskytovatel předá, případně prodá, tuto pohledávku třetí straně k mimosoudnímu nebo soudnímu řešení.

v čem je problém?.Psal jsem,že se to dělá na zakázku.
Když si objednáte auto na zakázku a pak si ho nevezmete,tak smluvní pokutu neplatíte?
Nebo oblek na míru?Je to standatní smlouva.Co vám vadí??

Jan Bureš

15:49

 

 

+Petr Stehlík aby jste viděl,že jsem fér.Já se nemám za co stydět

Miroslav Kučera

15:56

 

Pozor, pan +Jan Bureš prodává první verzi tohoto zařízení a přitom na trhu je už třetí generace, která stojí o třetinu méně a nabízí 2x větší výkon! Třetí generaci HITECH folie poznáte snadno: https://www.dropbox.com/s/zqvnqr11jvjz764/folie-v3.png?dl=0

Jaroslav Ostrihoň

15:58

 

 

Tak jak vás tu čtu tak je to hodně zajímavé. Dejte sem na web podrobnosti nebo lépe ele. specifikace

Jan Bureš

16:45

 

 

+Jaroslav Ostrihoň já vám to rád pošlu na email.tady to fakt nemá cenu.díky.nebo pište na rsvuh@centrum.cz

Jan Bureš

17:01

 

 

+Petr Stehlík poslal jsem vám ještě jeden email .děkuji

lukas —

17:56

 

 

nevim jestli by se to nezajimalo treba i ČOI

Jan Bureš

17:57

 

 

+Jakub Švandrlík podle vás se mám nechat urážet nějakým primitivem,který si nevidí na špičku nosu,jenom proto že je zaostalý.?To se jako mám bát obhajovat své názory,jenom proto že mě tu někdo uráží?.No to snad ne.Já se opravdu nepodělám.

Jan Bureš

18:12

 

 

+lukas — …..můj bože.Na tohle jsem čekal.Ohánět se ČOI.No prosím,směle do toho.Vy jste někteří …..opravdu zvláštní.Jak vám něco nevoní,tak je to hned podvod.Proboha živého.Už jsem to psal.Klidně se na to přijeďte podívat.Proměřit si to a já nevím co ještě.Tak jako si děláte zkušební jízdu v autě.To samé.V čem pořád hledáte problém???V tom,že vás štve,že o tom víte málo?že při vašich odborných znalostech,kterýma se tady oháníte,nechápete,že to funguje??? ANO funguje.Já nejsem odborník na elektro.Stavím se k tomu jako laik a ANO neuvědomil jsem si rozdíl mezi W a Wh.Tak mě ukamenujte!!!!
Vyrábíme proud i když je pod mrakem,což sol.panely nedokážou.Vyrábíme i když prší,sněží a padají trakaře.PROČ??? Protože je světlo.Nepotřebujeme plnou dávku od slunce.Už to konečně chápete??V tom je rozdíl.3800 hodin ročně na m2 je 380 kw,nebo jak to píšete.kolik udělá ten panel?Panel který má tak úžasnou počáteční investici,který vyrábí jen když na něj valí slunko,který musí být pod určitým úhlem a slunce taky.Který se díky tomu,jak se neustále zahřívá za pár let musí vyhodit,protože jeho účinnost je mizivá.A víte kolik stojí jeho likvidace?To všechno si spočítejte a pak nás/mě suďte.Víc takových odborníků a lidstvo dodneška honí mamuty.Pěkný večer všem.

Jan Bureš

18:15

 

 

+Petr Stehlík a to že byly upraveny není pravda.ta sleva tam je furt.nevím jak jste se díval

Standa Alfie

18:47

 

já mít takovou „technologii „, tak to mám celosvětově patentováno, nějaký odkaz na patent??? PLS !!!  2m čtvereční na balkon na zakázku ?! Koupil bych si Temelín a celý ho tím polepil a tak položil celý energetický byznys v Evropě. S pár omezencema bych se vůbec nezahazoval. Raději si za několik let budu trhat zbytky vlasů,že jsem nepochopil geniální myšlenku než teď

Lukáš Blažek

18:50

 

+Jan Bureš že uhodnu jak jste se k té práci dostal ☺ http://www.rsv-projekt.cz/nabidka-prace/benefity/ . Ten inzerát sám připomíná nabídky „seriózních“ firem, které nabízí pojištění a finanční poradenství…

Jan Bureš

18:54

 

 

+Standa Alfie tak velké peníze,aby jsme polepily Temelín opravdu nemáme.Kdyby jste znal filozofii naší společnosti ,tak by jste nedivil ,že nám o to nejde.Jen chceme tuto technologii nabídnou všem KDO MÁ zájem.Myšlenka je podobná té co měl Tesla.Já opravdu nevím jestli to je pod patentem.Je to výsledek výzkumu NASA,a soukromých výzkumných ústavů.My máme právo distribuce.

Jan Bureš

18:56

 

 

+Standa Alfie co se týče energetických společností tak ČEZ nás podporuje.Zní to neuvěřitelně,ale je to tak.Důvod je prostý.ČEZ dle zákona dotuje domácnosti,kvůli právě té fotovoltaice,které jdeme po krku.

Standa Alfie

18:57

 

 

UFFF, NASA by to dávno vykecala do světa. HOWG !!

Jan Bureš

19:00

 

 

proč by to dělala?Všechny technologie se pouštějí do světa opatrně.Tak to vždycky bylo.
Já to nevyřeším.Jak jsem nakoupil,tak prodávám.Na výzkumu se podílela i NASA.Toť vše.To že to neprodávají oni je mi fuk.A neřeším to

Petr Stehlík

19:48

 

 

Pan Bureš mi poslal nějaké další technické informace, které mi připadají zajímavé: jmenovitý výkon té krabice je 2kW, špičkový 4kW. Pravděpodobně jde o výkon střídače (tipuju). Výstupem je 230 V AC. Pravděpodobně jde tedy nahradit např. jednu fázi tímto zařízením (např. fázi, na které jsou v bytě světla), což by bylo pro začátek rozumné. Do zásuvkového okruhu bych ho nepouštěl, protože jakýkoliv běžný spotřebič (rychlovarka, trouba, myčka, pračka, žehlička atd.) by vybil baterie během pár desítek minut.

Kapacita baterií v základní sadě je neznámá, ale z dostupných střípků informací ji odhaduji na 1 kWh. Výkon té fólie se zdá být kolem 100W/m^2. Z toho se už dá ledacos spočítat – např. že kapacita baterií je v základu poddimenzovaná o 50 % (ale dá se rozšířit). Tzn. když nejsem celý den doma, tak od oběda se nemá fotonová energie kde skladovat, baterie jsou plně nabité a čeká se na mě, až přijdu domů a nahodím stroje.

Pořád chybí jakékoliv informace o bateriích, třeba jakého typu jsou, aby bylo možné nezávisle odhadovat jejich životnost. Pan +Jan Bureš udává pět let minimálně, nebo 7-8 let při šetrnějším používání. Dle mého odhadu dojde ke každodennímu vybití do mrtě, tj. 400 cyklů za rok. Které baterie vydrží 2000 cyklů úplného vybití?

Výměna akumulátorů pak stojí 15 tisíc. To znamená, že za pět let provozu stojí tento zdroj 65 tisíc Kč. Při maximálním denním zisku 2 kWh ušetří 10 Kč za den, tedy 3600 Kč ročně. Za pět let provozu jsem tedy pořád 47 tisíc v záporu. Za deset let provozu jsem 44 tisíc Kč v záporu. Dál to nepočítám, protože se už pokazí střídač a bude potřeba vyměnit celou krabici… Čili ta věc, pokud umím počítat, se NIKDY NEZAPLATÍ.
Ale fólie by měla být pořád jak nová, teoreticky, skutečná životnost je otázkou u takto žhavé novinky…

EDIT: právě jsem se dočetl, že kapacita krabice je 2 kWh. Původně jsem odhadoval 1 kWh, protože mi bylo řečeno, že baterie se nabije za 6 hodin. Pokud je to pravda, tak nějak neštymuje ta doba dobití, nicméně na výše uvedených výpočtech to mnoho nemění – jen že žehlit se dá skoro hodinu v kuse, a že 2 metry fólie jsou na 2 kWh baterií akorát.

Petr Stehlík

19:58

 

 

Rád  bych ještě dodal, že té věci věřím, protože když si odmyslíte marketingovou omáčku („15x účinnější než solár“) a analyzujete čísla, naráz na tom není nic tak zázračného až nemožného. Spíš mi to připadá jako pěkná startovní sada pro částečnou domácí nezávislost na dodavatelích elektřiny za docela rozumnou cenu. Nevím tedy, kolik by stálo udělat si 2 metry čtvereční klasické fotovoltaiky, ale určitě by minimálně montáž byla větší opruz než jen naplácat gelovou fólii na fasádu. Škoda jen, že mi nevychází ta inzerovaná návratnost 3-4 roky, a místo toho jsem vypočítal, že se to nikdy nevrátí… Jinak bych už startoval auto, do Přerova to mám půl hodiny…

Jan Bureš

20:52

 

 

+Petr Stehlík Vaše propočty jsou mylné,ale to nevadí.Berete vše až do absolutoria.To vám nezazlívám,není se čemu divit,máte to v malíčku.Faktem je,že jsem vás v emailu upozornil,že je důležité, jaké spotřebiče na to zavěsíte.Pak se není čemu divit,že vám počty nesedí.Pokud dojde k poruše nějaké součásti,zařízení se mění kus za kus zdarma.do návratnosti je započítáno i teplo s klimatizace,která vytopí např.jednu místnost a sníží výdaje za teplo..I proto jsem psal 80-100%.Při maximálce se dostaneme na 50% pokud na to zavěsíte energeticky náročné spotřebiče jako je žehlička,trouba apod.To jsem vám taky psal.Jenže to by jste se mnou měl komunikovat a ptát se a ne jen hádat.Vše jsem schopný vysvětlit.nemám to ze své hlavy ,ale přímo s výzkumného ústavu,který nám to dělá.Nechtějte po mě prosím název a sídlo.To vám neřeknu

Jan Bureš

21:03

 

 

+Petr Stehlík v zařízení jsou gelové baterie.Jakého typu nevím.klidně položte dotaz na firmu.Pokud se obáváte úplného vybití každý den,je třeba většího zařízení.To je snad logické,že pokud máte doma spotřebu 3-4 Kw tak to ta dvojka neutáhne a pro vás se to jeví jako nevýhodné.Pak se nikdy na ta čísla o kterých mluvím nedostaneme.Základní typ má zatížení do 2 KW.S toho vycházíme.Rozumíme si?

Jan Bureš

21:13

 

 

+Petr Stehlík co se týče dobytí 6 hodin.je to orientační.může to být 7 ale i jen 4 hodiny.Já nedokážu odhadnout čas,kdy se baterie dostanou do fáze ,kdy opět začnou dodávat.Vše je individuální.Každá domácnost to používá jinak.Každý den je jiný.Vše je bráno v průměru.a sám dobře víte,že např.rychlovarná konvice nejede půl hodiny v kuse.Tudíž vám nemůže baterky vybít.Proto technik navrhne i řešení zapojení jednotlivých okruhů tak,aby se dosáhlo max.využití.a jak už jsem psal dvojka není dimenzovaná např.pro tep.čerpedlo

 

 

 

 

Edit: rok se s rokem sešel a po tom zázraku není ani vidu ani slechu dokonce i na mateřském webu (viz screen z 17.5.2016). Jen ještě zapomněli smazat projekt z nakopnimne.cz  (screen) Pokud si to někdo koupil, tak by mne zajímalo jak moc si musí lhát do kapsy, že nevyhodil ty prachy za věc která nemá deklarované hodnoty a ani užitek.uez_nakopnimne rsv-projekt

 

 

SHARE IT:

Commenting area

 1. Ještě jednou se ohradím proti nařčení s podvodu klamáni spotřebitele.
  Upozorňuji,že nejsem zběhlý v elektro termínech.Jsem jen v podstatě obyčejný prodavač.Nestydím se za to.
  Ale abych uvedl některé věci na pravou míru.

  Obecně platí, že 1 kWp (maximální výkon elektrárny) zabere asi 8–10 m2. Tato plocha je schopna vyrobit přibližně 1 MWh ročně.  Kolik energie sluneční elektrárna vyrobí se odvíjí od intenzity slunečního záření. Pokud je obloha bez mráčku, výkon slunečního záření je kolem 1kW/m2. Když se však obloha zatáhne, sluneční záření je až 10krát méně intenzivní. Počet slunečních hodin v České republice je v průměru 1330–1800 hodin ročně. 

  Zdroj Wikipedie

  Mluvíme tu o výkonu při slunečních dnech/hodinách za rok

  V našem případě využíváme denní světlo,kterého je cca 3800 hodin za rok.
  1 m2 naší folie vyrobí 100 W za hodinu.což je 380 kWh za rok.Při násobku metrů čtverečních viz výše se dostaneme na hodnotu až 3800 kWh=3,8 Mwh

  1 instalační kWp stojí zhruba 224,000,.- kč s daní.

  pokud by jsme se měli dostat na tzv. 1kWp panelu naše cena by odpovídala 80,000 kč za naše zařízení.

  Shrnuto.
  1.Vyrábíme každý den a za každého počasí a pořád stejně.
  2.Pořizovací cena
  3.Jsme ekologičtější při výrobě a případné likvidaci,tudíž šetrnější k přírodě.
  4.Návratnost máme rychlejší
  5.Naše zařízení je mobilní
  6.životnost folie je neomezená.

  Nechápu,proč hned někteří nazývají věci o kterých nemají relevantní informace podvodem.Nikoho neklamu a velice rád informace předám.Pokud ale máte zájem.Nemám jediný důvod zde předkládat kompletní know-how naší nové technologie získávání energie s denního světla.Není na tom nic nelegálního a nepochopitelného.
  Kopejte si do mně dál,na to jsem zvyklý.Faktem ale je,že mnou výše zmiňovaná technologie existuje.Vyrábíme ji a dále nabízíme k užívání vážným zájemcům.Prodej není ničím podmíněný.To zdůrazňuji.
  Pokud máte zájem o další informace,tak si o ně řekněte.Já Vám do hlavy nevidím.To snad chápete.Vše si můžete fyzicky ověřit,proměřit a osahat.
  přeji pěkný den všem
  více na rsvuh@centrum.cz

 2. 0. to, že tomu nerozumíte vás neopravňuje plácat nesmysly.
  1. neexistuje fotovoltaický panel, který za každého počasí vyrábí stejné množství energie. Možná jen ten co je zabalený v krabici.
  2. životnost fólie rozhodně neomezená není. Navíc degradace amorfních článků je v porovnání s ostatními technologiemi rychlejší.
  3. pokud tvrdíte, že z jednoho metru čtverečního vyrobíte ročně 380 kWh za rok, tak podle mne prostě plácáte nesmysly. 100W/h budete možná vyrábět jen těch 1330–1800 hodin ročně. Zbytek denního času, kdy je slunce pod mrakem, to bude maximálně do 40% výkonu podle opacity atmosféry.

  Závěr: Připojte ten váš zázrak na internet například pomocí https://www.energomonitor.cz/ . Rád se pak podívám na grafy výroby během dne.

 3. Pro pana správce.Jste absolutně mimo.Řešíte věci o kterých nemáte pražádné informace a neustále se dohadujete a hádáte.Stále se snažím vysvětlit,že se nejedná o fotovoltaický článek ani nic podobného.Ta technologie je naprosto nová a revoluční.
  k bodu 0.nesmysly naplácám.Předkládám naprosto jasné informace.Spekulace předkládáte pouze vy a vám podobní,kteří nechtějí vědět více.Viz debata výše.Urážky a snaha ponížit jen proto,že si neumíte říct o informace.
  Bazírujete na grafech,výkonech a dalších s prominutím ptákovinách a uniká vám smysl celého nabízeného zařízení a tím je soběstačnost od dodavatelů,schopnost utáhnout v podstatě každou domácnost,ať se jedná o byt…..kam fotofoltaiku nikam nedáte,nebo o RD a možnost mít elektřinu každý boží den i když je déšť nebo sněží v takové míře,kterou sol.panely nedokáží.

  a viz váš závěr.pokud chcete informace tohoto typu položte dotaz na společnost.

  A to že naše technologie je co do součtu výroby el.energie výhodnější a levnější než vámi neustále zmiňovaná fotovoltaika je prostě fakt.
  Několikrát jsem zdůraznil…..chcete to vidět?Chcete si na to sáhnout?Proměřit atd.Prosím jak je libo.Přijeďte.
  Pokud ale nemáte ničím podložené vaše spekulace,tak to prosím nekomentujte tak povrchním blogem bez relevantní informací.
  s pozdravem Bureš Jan

 4. Bureš, absolutně mimo si ty, nejen že nemáš elementární znalosti fyziky z oblasti elektřiny, ale ani si nedokázal pochytit základní zákonitosti psaného projevu jako že za interpunkčním znaménkem se dělá tečka, tipuji, že si sotva prolezl základku. To působí absolutně nedůvěryhodně

  To jak používáš a zaměňuješ jednotky W (Watt – jednotka výkonu/příkonu) a Wh (Watthodina – jednotka energie, 1 Wh odpovídá množství energie získané ze zdroje produkujícího 1 W po dobu 1 h) je do nebe volající, ale stejně pochybuji že to zvládneš pochopit. To působí absolutně nedůvěryhodně.

  Tvrdíš, že technologie není klasická fotovoltaika pracující na principu fotovoltaického jevu (http://cs.wikipedia.org/wiki/Fotovoltaick%C3%BD_jev) a nejsi schopen popsat jak to konkrétně funguje. To působí absolutně nedůvěryhodně.

  Nikde nejsou zveřejněny ani základní technické informace a datasheety. To působí absolutně nedůvěryhodně.

  Zkrátka způsob prezentace výrobku je na úrovni tzv. „šmejdů“, tak se nedivte, že jedinci, kteří mají patřičné vzdělání to zpochybňují.

 5. A ještě jedna věc.Nebudu ztrácet čas s někým,kdo se schovává za anonymní blog,jen proto,že se bojí o svou identitu a není schopný se ani podepsat.

  Až budete natolik znalý naší technologie ve smyslu,že si sáhnete na tu folii,která neváží více jak 2kg,zapojíte si na ní voltmetr a zjistíte si kolik generuje proudu např.jen při osvětlené místnosti,až budete mít to zařízení doma a uvidíte,že na to jede TV,PC,Myčka,konvice,lednice,mrazák a všechny světla……až budete moci se po naší folii projít,aniž by jste ji poškodil….což VAŠE panely nedokáží……až budete mít nějaké informace !!!!!! potom…..pouze potom něco řešte.
  Jinak Vám nezbude,než jen psát pomlouvačné články,které stejně moc lidí nečte.A i kdyby četlo,lidi se stejně rozhodnout podle sebe.Ne podle Vás.
  Nejspíše jste neuvěřitelně slabý a nevyrovnaný člověk,když se uchylujete k těmto metodám.

  žijte blaze
  Bureš Jan

 6. O duševní vyrovnanosti mne tu poučuje člověk, co používá v textu tečky (asi aby se nadechnul) a pomáhá si 6 vykřičníky. 🙂 Ono se často sklouzává k dehonestaci osoby a duševního zdraví, když dochází či nejsou argumenty.
  Ok, tak vám to řeknu asi takto: Z toho jak se prezentujete, jak tvoříte argumenty a nepravdy, jste podle mého úsudku prostě jen další z mnoha prodejců předražených vysavačů, dek, hrnců a podobných výrobků, které jsou často spíše jen předražený šmejd.
  Mimochodem: voltmetrem výkon čehokoli opravdu nezměříte. Ale poradím vám: připojte si v k tomu 100W panelu nějakou 80W zátěž. Třeba si jí poskládejte z 12V automobilových žárovek a připojte si tuto zátěž k vašemu tajemnému panelu/fólii. A zjistíte že:
  1. za přímého slunečního svitu svítí
  2. při zamračené obloze nesvítí a jen lehce hřejí.
  3. v místnosti nesvítí a nehřejí

  Pane a kdyby jste byla, podle mého názoru, normální firma, tak už dávno máte na internetu pdf soubor s datasheetem, ve kterém je sepsáno jaké je max. napětí naprázdno. Jaký je graf výkonu při různé sluneční energii dopadající na váš panel. Jaká je závislost získané energie na teplotě panelu atd. To, že jak výše píšete toto považujete za „bazírování na ptákovinách“ je jednoznačným důkazem snahy o zmatení laické veřejnosti líbivými deklaracemi. Vzhledem k tomu, že vy nabízíte , tak se ještě trošku snažte popsat váš produkt a to tak aby bylo opravdu jasné co dodáváte. Zanechte planých proklamací a mazání medu. Předneste pouze technické empiricky nezpochybnitelné parametry. Neprodáváte magickou hůlku, jejíž kvantfibrilická spinová energie protíná několik pandimezionálních strunových pozineutronických sfér. Na váš produkt stačí jen trošku parametrů vycházejících z ohmova zákona a zákona o zachování energie. Vzhledem k tomu, že jste ve škole fyziku nejspíše nenáviděl, by to pro vás měla být ta pravá výzva, díky které vystoupíte z řady a stanete se tak jedním z leadrů osvěty, kterou decentralizace energetické soustavy jednoznačně potřebuje. Stanete se pak zákonitě bohatým člověkem a nejspíše vás osloví i E.Musk s nabídkou prodeje jeho řešení založeného na moderních lithiových akumulátorech (tedy o dost modernější a kvalitnější technologiií, kterou používá váš výrobek (gelová Pb technologie).

  Víte vy opravdu prodáváte produkt, který může být zajímavý. Bohužel ho prezentujete absolutně amatérským způsobem. Hledáte oporu pro váš marketing v nevhodných vlastnostech vašeho produktu. Určitě si pročtěte článek http://www.marigold.cz/item/o-vyznamu-baterii-tesla-powerwall, je tam hodně inspirace pro váš marketing. Osobně bych vám doporučil aby jste si nastudovali technickou problematiku off-grid a on-grid sítí. Nastudovali aktuální legislativu, která popisuje poměrně přesně legislativní rámec za jakých vaše technologie může být používána. Také by jste si měli kontaktovat zákonodárce, kteří právě řeší ostrovní sítě. Stojí před vámi celkem hodně problému co musíte zvládnout. Když se budete tvářit, že neexistují a tvrdit že kdo netluče na stejný buben jako vy, je váš nepřítel, tak neuspějete. Taková je pravda.

  PS: aha koukám, že článek na na marigold.cz jste už objevil, vám asi fakt těžko nějak poradit.

 7. Vážený pane,
  opět jsem je nedověděl s kým mám/nemám tu čest.Nevadí.
  Pokud si opravdu myslíte,že díky Vašim sofistikovaným výrazům nějak změknu,věřte,že nikoli.Poučovat mě jak mám vést představování produktu si nechte pro někoho,kdo nemá o obchodě potuchy.Jak má nebo nemá naše společnost nastavený marketink,Vám může být a mělo by být jedno.
  Co se týče Vámi požadovaných parametrů….opravdu nechápu k čemu by to laické veřejnosti bylo.A toto zařízení je určeno primárně lidem,kteří chtějí šetřit,ne se zajímat o nějaké vstupní nebo výstupní hodnoty,které ocení jen několik málo opravdových odborníku,mezi které se dozajista počítáte.
  Magickou hůlku.Inu víte,že máte do jisté míry pravdu?
  Co se týče legislativy a toho co vše nám nabízí např.energetický zákon a jeho novela víme velice dobře.:-) Opravdu je mi líto,ale tyto Vaše argumenty mohou oslovit jen hrstku podobně smýšlejících lidi,jako jste VY.Bohudík.
  Nechápete základní smysl toho co nabízíme a jste líný si informace zjistit.
  Porovnáváte nás s nějakými trapnými výrobky viz reklama na Prací prášek,zubní pastu,nebo gel na holení.Tam taky zjišťujete jaké má daný výrobek parametry,např.obsah vody,chemického složení či podílu abrazivních jednotek??NE,jen víte,že je to v reklamě a hlavně to potřebujete.Dále se už nestaráte a víte,že Vám to pomáhá.A o tom to je.
  Nikoho nenutíme na žádných prezentačních akcích pod zavřenými dveřmi si tento produkt koupit.Ne fakt,já se musím touto vaší naivitou smát.Omlouvám se,ale opravdu jste mě pobavil.
  Ještě jednou.Pokud má zájemce zájem,tak si přijde zařízení prohlédnout a vyzkoušet.A věřte,že za námi jezdí lidé z celé ČR a SK.Majitelé firem co jsou na trhu 20let a zajímají se o tuto problematiku.To jsou větší kapacity než Vy a Váš směšný blog.Ty lidi vědí co je dobré a proč to chtějí.A upřimně…………………..vůbec je nezajímají o podle Vás tak důležité parametry.
  Pokud jste přesvědčený o tom,že naše folie nedokáže vyrobit slibované-je to váš názor.Ale ničím podložený.Pouze a jenom spekulujete a hádáte.
  No abych to uzavře.Toto téma možná naplní lidi,kteří se bojí nových věcí a za vším hledají problém.Ale jistě,věřte si tomu,že je to šmejd a já nevím co ještě.Faktem ale je,že firma funguje a fungovat s tímto produktem bude ať chcete nebo ne.A ani Vy a nebo jiní s této debaty to neovlivníte.
  pro Tondu.Zabývat se tím jestli někde patří čárka,nebo háček je naprosto směšné a dětinské.

  Mějte se

 8. Když už, tak „jestli někam patří čárka“. Někomu to možná přijde dětinské, já si říkám co čekat od někoho, kdo nedokázal zvládnout svůj mateřský jazyk na úrovni základní školy a dělá stále tu stejnou chybu, i když se dozvěděl jak to má být správně.

  Tenhle magický solární panel je kandidát na bludný balvan a jasný podvod.

 9. Ing. Ervín Nohejl 8 června, 2015 at 1:25 pm · · Odpovědět

  POZOR!!! TOTO JE JEDEN VELKÝ PODVOD!!!
  Fyziky je fyzika – podvodníci jsou podbodníci.

 10. Protože jste podvodník a ještě k tomu hodně hloupej?

Leave a Reply