SBS 2011 Standard nestartuje a stojí na hlášce „Nastavení počítače“ nebo „příprava konfigurace, nevypínejte počítač“

Restartli jste SBS server a nenabíhá možnost přihlásit se na plochu? Hlasí vám to něco jako  „Nastavení počítače“ nebo „Příprava konfigurace, nevypínejte počítač“ a jediné co se dá udělat je vlízt do nouzového režimu?  Řešení které pomohlo mne je v nouzovem režimu zapnout podporu protokolu ipv6 na síťové kartě. SBS z nějakého důvodu vyžaduje ipv6 mít zaplý. Většinou to není problém ale může se to bez něj seknout. Tak ho radši ani nevypínejte.

Snad jsem vám touhle radou ušetřil kus života 🙂

SHARE IT:

Commenting area

  1. Velka vdaka, pomohlo.

  2. Tak to jsem rád 🙂 ale byly to nervy co? 😀

  3. Díky moc. Už jsem chtěl začít kopat do serveru. Ten je v tom nakonec nevinně, je to jen další ukázka zhovadilého mikrošoustího pruzení. Proč to proboha ti idioti nezdokumentují a nebo při vypínání protokolu třeba nevyhodí hlášku, že to má fatální důsledky? Fakt nechápu :-/

  4. Ještě bacha na povytažený v síťovce nebo přehozený kabel do jiného LAN NIC (jak snadné kdy jsou v serveru 4 NIC :/ ) . Když nebude mít SBS nahozený LAN NIC tak asik nejde localhost a udělá to to samé ;). Průda co?

  5. Ouuuh – super. Fakt některé rady jsou k nezaplacení! Nikdy nevypínat IPv6 !!!! (to by mě nenapadlo – už jsem měl podezření na HYPER-V, ale…). Fakt dík!

Leave a Reply