Sklad pouzitelnych myslenek

kdo se vzdá svobody za příslib bezpečí, nakonec ztratí obojí

 

Je to klasicky priklad zvracene filosofie: Kdyz represe zachrani byt i jeden zivot (byt i uplnenho trotla, ktery si stejne najde jiny zpusob neprirozene smrti) muzeme omezovat vsechny ostatni. A take to spada do falesne, v EU stale vice rozsirovane, predstavy, ze kdyz clovek bude dodrzovat vsechny predpisy a narizeni, tak ty ho automaticky ochrani od vseho nebezpecneho.

Vazeni, vetsina prispevku o5 zaslepene haji 1 nebo 2. stranu.Jelikoz jezdim jak na kole tak autem, myslim, ze vim, jak to je z obou uhlu pohledu. Ridici aut-zejmena cesi- v prumeru jezdi jako svine a mysli si, ze se jim nemuze nic stat a ze sou fakt dobri. Ale clovek nikdy neni dost opatrny. A to plati taky pro cyklisty a ZEJMENA pro chodce, kteri si mysli, ze prechod je jejich vysostne uzemi. Ja osobne se snazim ridit tim, ze ten, kdo je tezsi a rychlejsi, hure brzdi a to obzvlaste za mlhy, mokra, kluzka. Zakon nas pred fyzikou neochrani. To znamena, ze ridic nepojede 120 tak, kde nevidi, cyklista se bude drzet u okraje a bude osvetleny a chodec tam poleze jen kdyz vidi, ze nikoho neomezuje a nebude zastavovat kolonu 50ti rozjizdejicich vozidel jen proto, ze specha, aby mohl na ostruvku dalsich 10 min. cekat na tramvaj.

Tři velmi vážná zranění způsobil zákeřný divák placený piráty a vrahy z wallstreetu, který při po zadržení hrdinnými zaměstnanci kina způsobil těžká zranění příslušníkům lidové stráže kina. Přistižen při pirátském nahrávání filmu použil svůj mobilní telefon Nokia 5110 jako zbraň a než byl přemožen chrabrými zaměstnanci kina, jednomu vypíchl oko anténkou a proti druhému svůj telefon vrhl, čímž způsobil úraz prasklé lebky. Mezi tím pirátův papoušek pokloval promítače a pokálel manažerku kina. Následně byla tato nepovolená demonstrace ukončena Veřejnou bezpečností a zlotřilý pirát obviněn z příživnictví. Hrdinná zaměstnanci kina dostali poukázky Tuzex v hodnotě 100 Kč a manažerka kina byla vybrána do slosování 3 denní návštěvu spřátelené Kuby a cestu do Severní Koreje.

.S. I zaměstnanci bank a pošt se nemají pouštět s lupiči do hádek, natož boje. Proto mi výzvy představitelů tohoto odvětví a jejich řitních alpinistů z různých protipirátských unií zaměstnancům kin znějí dost divně.

naše Ústava v článku 2 odst. 4 jasně říká, že: „Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“

Autorský zákon (AZ) opět jasně říká v § 30, že:
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou.

(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo a)pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla;…

Každý, kdo si koupí cokoliv s možností záznamu, paměťovou kartu, DV pásku platí autorovi díla podle §25 AZ odměnu v souvislosti s rozmnožováním díla pro osobní potřebu (zde podle písmene a)).

Jediné a to zdůrazňuji, z čeho by mohla být ona slečna „obviněna“ (ovšem už ne Policií ČR), je fakt, že možná porušila smlouvu uzavřenou mezi ní a Cinestarem (tedy občanskoprávní spor) – pakliže by se v okamžiku zakoupení vstupenky na představení zavázala k jejímu dodržování. Tato smlouva by ovšem musela být někde vyvěšena a návštěvník kina by si ji musel přečíst (podobně jako je to u přepravního řádu v MHD). Poté by mohl být i seznámen se sankcemi za její porušení.

Hlásím, že jsem si část filmu zapamatoval a pak ho vyprávěl přátelům. Očekávám brzký příchod naší hrdinné Policie a útrpný výslech. Držte mi palce, budu mlčet jako Julda. 🙂

17ti letý H.J. byl včera zadržen zásahovou jednotkou a za přísných bezpečnostních opatření převezen na služebnu Policie ČR a poté do vazby. Byl obviněn z trestného činu vyprávění obsahu filmu, kterého se měl dopustit v kolektivu spolužáků poté, co jim vyprávěl obsah filmu který shlédl předchozího večera. Distributor filmu odhadl škodu na 12 milionů korun.

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

a § 199 TZ:

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

SHARE IT:

Leave a Reply