Vize pro rok 2025 dle přiblblého článku na novinky.cz

Tak nám zase novinky porodily 10 vizionářsky zásadních bodů na které se v roce 2025 v životě narážet.

Trošku je okomentuju:

1. Ústup Alzheimera

Vzhledem ke stárnutí populace se dá předpokládat, že se vědci zaměří na choroby ohrožující právě seniory, které se jim podaří oslabit a najít na ně léčbu. Jedná se například o Alzheimerovu chorobu nebo demenci.

Komentář: Ačkoli rozvoj poznání nervové soustavy pokračuje, tak si nemyslím, že by zrovna Alzhaimerova či Parkisonova choroba měla v roce 2025 lék, který by pomohl vyléčit alespoň 90% nemocných, tak aby se vrátili do stavu před nemocí.

2. Solární energie jako hlavní zdroj

Fotosyntéza a nové nanotechnologie zajistí sluneční energii prvenství ve výrobě elektřiny. Z obnovitelných zdrojů se tak stane hlavní zdroj energie.

Komentář: Vzhledem k tomu, že výroba elektřiny či jiné energie (tepelné,mechanické) pomocí fotosyntézy je stále v laboratořích a konmerčně se nevyužívá tak si troufám tvrdit, že za dalších 11 let nebude na území evropy jediný komerční fotosynetizující elektrárna s větším výkonem než 1MW. Něco jiného je zmínka o nanotechnologích. Bohužel se díky grantovému pomatení evropy za nanotechnologii dnes vydává kde co, takže vlastně lze prohlásit, že klasický fotočlánek v běžném solárním parku používá nanotechnologii. Takže zde máme splněno! 🙂

3. Prevence cukrovky

Znalost lidského genomu pokročí tak daleko, že se s ním bude dát manipulovat, a zabránit tak nemocím, jako je cukrovka 1. typu.

Komentář: Jo tohle beru ALE, kdo to kurva zaplatí!? Takže jestli si myslíte, že vám 111 v roce 2025 zaplatí výrobu vlastního viru co jen vaší osobě vymění vadný gen odpovědný za cukrovku, tak jste naivní jako důchodce co dostal poukázku na zboží za 1000,- kč které získá na předváděcí akci šmejdů.

4. Elektrická letadla

Společně se vzestupem lehkých vesmírných lodí a zlepšení technologie baterií nebude nic bránit vzniku letadel poháněných elektřinou a jejich každodennímu využívání. Letecký průkaz bude nový řidičák.

Komentář: I ty pionýre až ti bude padesát budeš sklízet 3x ročně! errrrrr ehm 🙂 Mno.. Lehké vesmírné lodě? Ony jdou udělat ještě lehčí? Jo tady je vidět jako moc jsou pisálci daleko od skutečného poznání světa. Ale zpět k elektrickým letadlům. Není sporu o tom, že jako koncept je letadlo pohánění elektrickým motorem zajímavým počinem. Jestliže ale v tomto okamžiku vývoj nového dopravního letadla trvá 10 let a to na osvědčených technologiích tak čistě „elektrické“ letadlo nebude v komerčním provozu ani v roce 2045.
Samozřejmě je zde možnost že letající fotoelektrické/lipol drony budou do té doby lítat a zajišťovat konkrétní služby. Přesto je ta vize daleko asi jako kýbl od ředkvičky.

5. Digitální svět

Všechno, všude a každý den bude přenášeno digitálně. Připojení k internetu bude samozřejmostí v jakékoliv lokalitě. To platí i pro části světa, jako je například Afrika.

Komentář: „Vojín Kefalín co si představujete pod slovem digitální?“ Kefalín:  „Soudruhu Majore to netuším, ale nejspíše to má něco společného s dělením lidí do 10 skupin. Jedné co ví jak funguje binární soustava a druhé co píše nesmyslné vize o digitálním přenosu čehosi“

6. Plastové tašky minulostí

Ropa jako hlavní složka výroby plastových tašek? Minulost. Všechny vyrobené tašky budou z materiálů, které se samy rozloží. Materiál, který by to měl zařídit, se nazývá nanocelulóza.

Komentář: hehe zase ty nanotechnologie! 🙂 Ale ano rozložitelné plasty jsou důležité..ale ono to ekoteroristické šílenství a tah proti igelitovým taškám má jednu zásadní vadu: Typická cesta za získáním dvou 10gramových tesco tašek autem měří cca 3-6 km kdy automobil spotřebuje množství ropy nutné k výrobě cca 40 tesco tašek. Tedy problém není v tom že se tašky vyrábejí z ropy, ale v tom že se sami nerozkládají. No jo ale ony se docela dobře rozkládají už teď! Tedy opět splněná vize! Pionýr jásá!

7. Zlepšení léčby rakoviny

Vývoj léku bude cílen přesně pro pacienta a nové metody využívání proteinů a molekulární léčby způsobí daleko menší následky a vedlejší efekty pro léčenou osobu.

Komentář: Viz komentář výše o léčbě cukrovky. Každou dekádu se léčba rakoviny opravdu zlepšuje. Tedy tuto vizi v zásadě přijímám bez výhrad.

8. Mapování DNA

Nejenom krevní test bude normou při narození. Připojí se i zmapování genetického kódu DNA. Lékařům to velice usnadní zjistit riziko vrozených chorob i dispozice například k onemocněním srdce. Následkem bude vyšší úroveň zdraví i prodloužení života.

Komentář: Jojo od doby selekce dr. mengelem a zastřelením na útěku, jsme dospěli k selekci a eutanazii v raném stadiu života. Bravo vy svině..  zase si vydláždíme jednu krásnou cestu do pekla 🙂

9. Teleportace

Pokrok ve fyzice a výzkum na urychlovači částic usnadňují naše chápaní vesmíru, kolem roku 2025 již budeme schopni využívat kvantovou teleportaci. Sice nebude možné posílat lidstvo skrz vesmír, ale je to očekávaný krok k technologii jako ze science fiction.

Komentář: Zde milí studenti vidíme jak novinář může napsat, že něco bude a zároveň nebude. A dokonce dostane nějaké ty prémie od šefredaktora!
Samozřejmě je tato vize extrémním bludem. Mimochodem víte jak hrozně nepříjemné je, když vás při každé teleportaci nejprve zabijí a pak vás pomalinku zase sestavují. Tfuj! 😀

10. Konec hladomoru

Jen špatnou vzpomínkou se stane nedostatek jídla díky geneticky upraveným plodinám a pokročilé medicíně. Faktorem bude i pokrok ve světelných technologiích umožňující růst rostlin uvnitř budov bez přímého světla.

Komentář: V roce 2025 nám objev žárovky umožní pěstovat plodiny uprostřed budov! Jůůů mámo to se nadlábnem!

SHARE IT:

Leave a Reply