Zelená úsporám – ústí tunelu se ukazuje

Takže i po xté změně pravidel lide příliš o program zelená úsporám nestojí. Úředníci varují že se nestihne vyčerpat 25GKč dotace. Nic nového. Co je ale nové cituji ihned.cz :
„Pokud by Česko peníze nevyčerpalo, muselo by je vrátit zpět Japonsku. Tomu chce ale stát předejít. Když lidé dotace nevyužijí, zřejmě je nakonec utratí sám na zateplení veřejných budov.“

Takže je to tady.. stát opravdu nemá problém z našich daní nastrkat do dalšího (předem naplánovaného?) tunelu část našich peněz. Posvětí se to zájmem nevracet peníze japonsku. To že se na tom pár firem „co v tomu umí chodit“ napakuje, už není pochybnost.  A o to šlo že ano?

Od začátku chce ministerstvo přesunout co nejvíc peněz na zateplení veřejných budov. Z obyčejných RD a běžných občanů tolik nekápne, bohužel lidi nechtějí stavět dvakrát dráž než obce, kraje nebo ministerstva.

Kdyby v tom byl čestný úmysl o rozhýbání trhu tak u izolačních produktů zmeší DPH až k nule.  Jenže to by se na tom nenažralo tolik byrokratických povalečů a mediálních agentur.

SHARE IT:

Leave a Reply