PROHIBICE 2012

Tak nám zakázali kupovat nápoje  větším napětím než 20 voltů. V supermarketu ani nikde jinde v normálním krámě si silnější pití nekoupíme. To je smutné. Takže ho teď budem kupovat u zadních vchodů , potajmu a nejlépe potmě. Kšeft s černým materiálem bude vzkvétat. Myslím že tohle je špatné. Lidi co mají závislost na silnějším pití budou problém řešit všelijak. Například pitím všelijakých náhražek co se koupí v drogerii. Stane se to osudné lidem se sníženým společenským vnímáním? Lidi mají závadný alkohol stejně nakoupený a pokud se po požití závadného nápoje budou chtít vylečit čistým pitím, tak ho ani neseženou 🙁

Aspoň, že víno se koupit dá a to by taky mohlo lidem nachvilku vyřešit nedostatek pití.

p.s: U nás je nelegální jen prodej pitiva na našem území, nikoliv jeho dovoz. Takže koupit si to jinde a nechat dovézt je naprosto OK. (moje doměnka)

SHARE IT:

Commenting area

  1. Tohle je absolutní nepochopení rozdílu mezi prohibicí americkou a tou, která byla v česku. popisuješ tady americkou prohibici, nikoli tu naši a i přes to pokles spotřeby alkoholu v USA okamžitě po zavedení nastal. Bylo tam tedy určité krátké období, kdy se spotřeba snížila na základě toho, že černý trh nebyl ještě organizován a lidé nejspíše čekali, že to nebude nadlouho. Základním rozdílem mezi českou a americkou prohibicí je však v tom, že v USA byla zavedena prohibice s tím cílem, aby se snížila samotná spotřeba, jelikož doměnka byla, že alkohol je škodlivý a lidé to neví, nebo nechtějí vedět a tak za ně stát rozhodl. V ČR byla postata absolutně odlišná, bylo zjištěno vysoké procento škodlivé látky v alkoholu a na základě toho byl zakázán prodej alkoholu. To je zásadní rozdíl. V USA chtěli lidi naučit jiným spotřebním návykům, v ČR měla prohibice ochránit lidi před prokázanou hrozbou, která přinesla smrt několika lidem. Proto na „naši“ prohibici lidé nahlíželi zcela jinak. Opravdu je základem pochopit, proč byly tyto prohibice zavedeny. Popisuješ tu opravdu prohibici americkou, což není náš příklad.

Leave a Reply